JAN DIKOVSKÝ
svatební fotograf www.jandikovsky.cz

JARNÍ SVATEBNÍ WORKSHOP

NEDĚLE - ÚTERÝ 25. 4. - 27. 4. 2021

Start neděle od 14:30, konec v úterý mezi 15 - 16 hodinou

STATEK SAMSARA BLANSKO


OBSAH WORKSHOPU:

O ČEM WORKSHOP BUDE:

Především o vzájemném sdílení. Zkušeností, praxe, toho co funguje a i toho čemu je lepší se vyhnout.
Hlavně to bude workshop o našem řemeslu. Určitě si odtamtud každý odnese spoustu krásných fotek našeho svatebního páru, stejně jako tomu bylo předchozích workshopech, ale cíl je jiný.
 

Cílem je, abyste si získali vlastní jistotu v tom co děláte. Být pánem situace v každém okamžiku ve svatební den či při jakémkoliv jiném focení s lidmi. A hlavně abyste dokázali si domů donést kdykoliv snímky, z kterých máte radost Vy a pak z nich budou mít i Vaši klienti bez ohledu na to jestli bylo hezky, pršelo anebo padaly trakaře :-)

Inu, zkrátka a dobře se s Vámi podělím o to všechno co umím.


Díky tomu, že nyní nekončíme jako předtím v pondělí, máme tak k dispozici jeden večer navíc, ten využijeme pro praktické zkoušení nočního focení, jak na to. Co je potřeba, co funguje a kde často lidi dělají zbytečné chyby. 
Možná díky tomu půjdeme o trošku později spát, ale věřím, že to bude stát za to a pomůže Vám to ;-)


Řekneme si jak to začalo u mne. Kde jsem byl, jaká byla moje cesta než-li jsem se dostal tam kde jsem nyní.

 • Budeme pořádně a dlouze fotit s reálným párem. 

 • Ukážu Vám jak prakticky postupuji při focení s lidmi já, co dělám, jak je uvolňuji a jak to celé pak nafotím.

 • Ukážeme si prakticky jak pracuji já s přirozeným světlem během celého dne, stejně tak jak fotím v podvečer
  a v noci. Většinu z toho si i sami na místě opakovaně vyzkoušíte.

 • Sami si řeknete, jestli chcete fotit na krásném místě, anebo zda-li si ukážeme že i s "s dírou v plotě" se dá kouzlit ;-)

 • Budeme fotit v tu "nejhorší možnou dobu" v období po poledni!  A ukážeme si jak z toho získat maximum pro Vás a Vaše fotky a že je jedno, jestli fotíte v tuto dobu či jinou, fotit se dá opravdu vždy ;-)

 • Probereme foto techniku, nastavení foťáků i přístup k focení.

 • Řeknu Vám čím fotím své fotky, vezmu svoji techniku a ukážu Vám co použivám a kdy to používám, s tím spojené co se mi osvědčilo a co ne.

 • Zafotíme si při západu slunce (pokud bude) anebo pod mrakem nebo třeba zmokneme, bez ohledu na počasí, které bude v ten den panovat (stjeně jako to může být i na jakékoliv jiné svatbě) si ukážeme, že počasí se dá všemožně využít.

 • Fotky, které pořídíme si následně i v několika z nich vybraných zpracujeme pomocí Lightroomu a Photoshopu.

 • Řekneme si, jestli se dá bez PS u svatební fotky žít.

 • PRESETY DO LIGHTROOMU - dostanete ode mě několik mých presetů, s kterými můžete pracovat a třeba Vás zase posunou o kousek dál.

 • Probereme to na co si dát při focení svateb pozor + na co si dát pozor u postprodukce snímků.

 • Probereme spolupráci na "place" s kameramanem či kameramany..

 • Budete mít prostor na otázky, které Vás samotné zajímají a chcete znát odpovědi na ně.

 • Workshop bude kombinace teorie s praxí.

 • Užijete si opravdu parádní gastronomické zážitky během těchto dnů.CO NA VÁS ČEKÁ:
Dobrá nálada, přehršel informací, praktických ukázek a tipů, hromada smíchu, teorie kombinovaná s praxí.
Jídlo, pití, občerstvení po celou dobu workshopu. Ubytování a celá realizace ve velmi příjemném prostředí Statku Samsara v Blansku. Bude to setkání lidí, kteří jsou všichni zapálení pro stejnou věc, můžeme se tak vzájemně přiučit jeden od druhého, neboť každý z nás ve své podstatě řeší zcela stejné věci, radosti i problémy, jenom to má každý z nás v jinou dobu. Zkrátka a dobře, nejen se něco nového naučit, ale taky si to užít :)

Jídlo a občerstvení během workshopu:
Budete mít zajištěné občerstvení formou 4x svačiny, 2x večeře, 2x snídaně, 2x obědu + nealkoholické nápoje po celou dobu. Máte možnost si vybírat z nabídky EXCELETNÍ místní kuchyně, neboť to je fakt žrádlo!! :).
Můžete ochutnat skvělou nabídku vín Sv. Floriánek ze šlechtitelské stanice Velkých Pavlovic.

SLANÉ,

SLADKÉ,

A NAPROSTO BÁJEČNÉ!

PRO KOHO JE WORKSHOP URČEN:
Pro kohokoliv kdo s focením právě začíná a chce nakopnout tím správným směrem. Pro každého kdo se chce posunout o kousek dál ve svatební fotce, ať už jiným pohledem či přístupem k věci, pro každého kdo má dobrou náladu a sakra pořád přemýšlí, jak ty moje fotky vznikají :)


Hlavně je to pro fotografy, nadšence do fotky, lidi kteří fotí anebo chtějí fotit hlavně lidi, páry, svatby atd.


Je jedno, zda-li jste začátečník, pokročilý či profík, kterého fotka živí. Znát svou vlastní techniku je základ,
ale ovšem já Vám Vaši techniku nastavíme tak jak ji mám já, abyste měli stejný výstup a stejné podmínky.
Je určen pro lidi, kterým se libí fotky, které tvořím, ukážu Vám jak je tvořím, jak komunikuji s focenými lidmi,
jak to probíhá při focení, projdeme si to od A do Z a pokud cítíte, že to s Vámi takhle promlouvá, tak je to právě pro Vás! ;-)


CO BUDETE POTŘEBOVAT:
Sami sebe, dobrou náladu, Vaši fotografickou techniku, kterou nyní používáte nejčastěji k focení, notebook či PC pro úpravu fotek. Pokud si to co uvidíte budete chtít sami na místě vyzkoušet. Úpravy fotek budou probíhat v programech Adobe Lightroom a Photoshop.

CENA WORKSHOPU:
15.500,-- Kč / účastník


CENA obsahuje:

 • 2 denní workshop

 • ubytování se snídaní

 • občerstvení po celou dobu workshopu - káva, čaj, nealko, 4x svačina, 2x večeře, 2x oběd


Kapacita workshopu je omezená


PLATEBNÍ PODMÍNKY:
Cena workshopu je splatná ve dvou platbách. Platí se 5.000,-- Kč nevratný rezervační poplatek do 5 dnů od potvrzení registrace organizátorem, zbytek 7 dnů před samotným workshopem na účet nebo v hotovosti v den konání WS.


DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE:
V případě covidových nařízení vlády, které by neumožnili konání ve výše uvedeném termínu se WS neruší, ale bude se přesouvat. Nový termín se dohodne skupinově. Preferuje se v takovém případě termín, který je nejdříve možný po rozvolění nebude-li dohodnuto skupinově jinak.


Jaké jsou zkušenosti předchozích účastníků mého WS?


Milý Honzo,

můj feedback bude skromný, ale jen proto, že moc nevládnu slovem. Kdybych mohla, obejmu Tě.

Neznala jsem Tebe ani Tvou práci. Dozvěděla jsem se o Tobě od kamarádky Lucky a jsem za to ráda. Koupila jsem Tvůj WS pro sebe jako podporu před zahájením svatební sezóny, pro získání sebedůvěry a jistoty.

A troufám si neskromně říct, že se to velmi povedlo.

Oceňuji tunu technických informací, ve kterých vy muži vynikáte, ale největší význam pro mě mají setkání. Radost ze sdílení, předávání zkušeností a prosté bytí s někým, kdo ví o čem mluvíte.

Dokážu si představit, kolik práce dá takový ws připravit. Vybral jsi skvělé místo, měli jsme klid a neměli hlad:-))

Na toho kance budou všichni dlouho vzpomínat. Skoro se mi to rýmuje. No nic.

Workshop máš opravdu dobře udělaný. Moc Ti za vše děkuji.

Monika
 


Honzo, jsem stále nadšená. Bylo to super!

Myslím, že z toho co jsem se dozvěděla budu čerpat ještě hodně dlouho.

Bylo to nesmírně inspirativní a já ti moc děkuji, že jsem toho mohla být součástí.

Lucka
 


Ahojte,

taky bych moc moc chtěla poděkovat Jan Dikovský za úžasný ws a hrozně moc inspirativních informací.  Musim to všechno teď vstřebat. Strašně ráda jsem vás všechny potkala a doufám, že se nevidíme naposled. A moc díky za presety !!!!!:)


O něco později:

Ahojte všichni, tak jsem se konečně taky dostala k pár fotkám. Jinak teda musím hrozně poděkovat Honzovi. Přehodnotila jsem všechno, upravuji více do barev, fotím do čb náhledů a začala jsem konečně používat blesky.

WS byl opravdu plodný.

Lucka
 

Ještě jednou velké díky Honzovi a všem zúčastněným. Takto by měl vypadat každý workshop. To kvůli čemu jsem tam jel, jsme se dozvěděl a dokonce mnohem víc. Hodně mi to pomůže v budoucí tvorbě a určitě posune o hodně dál. Díky, díky, díky

O něco později... :-)

Opožděně přidávám ještě feedback na celý workshop. 
Tu noc na Samsaře jsem skoro nespal, protože jsem si uvědomil, jak to celý dělám komplikovaně a složitě – takže špatně. To je tak, když se člověk snaží docílit perfektních fotek a pak zjistí, že to jde úplně opačným směrem.

Dnes už mám konečně trochu prostor a píši těchto pár řádků. Workshop mi dal hodně a budu z něj čerpat ještě hoodně dlouho. Všechny zakázky co jsem neodevzdal před Samsarou, jsem úplně od začátku překopal a mám z výsledných fotek obrovskou radost a klienti také.

Z focení na Samsaře se mi hodně líbilo jak nás Honza postavil před ty polena a ať si poradíme. Hodněkrát jsem se setkal s podobnou situací, že nebylo nikde nic zajímavého, tak jsem musel improvizovat s tím co je.


Workshop splnil co jsem očekával a dal ještě mnohem víc. A hodně velké díky všem co jste tam byli a podělili se o své zkušenosti. Ono učit se z YouTube a jiných portálů je fajn, ale setkat se osobně se stejně zapálenými dá mnohem víc.

Adam
 


Ahoj Honzo, 


workshopu byl úplně super, myslím, že nervozita, kterou popisuješ, je ve tvém případě úplně zbytečná, fakt jsi profík i ve vedení kurzů.

Myslím, že kdyby to trvalo týden, tak pořád máš co říct a čím ostatní obohatit. 

Brzy mě čeká taková první velká celodenní svatba, tak mi drž pěsti, ať to zmáknu, ale i díky kurzu jsem mnohem klidnější, vážně mi to dalo hodně, myslím, že se před tou svatbou snad i normálně vyspím :-D

Evina
 


Krásný večer všem,

Jsem moc ráda, že jsem jela a mohla vás poznat, protože jsem nikdy nezažila tolik inspirace, a hlavně je super vědět, že ostatní fotografové řeší stejné problémy (např. ten čas na úrok rodiny atd...) no prostě bylo to velmi příjemné a přínosné a zato vám všem a hlavně Honzovi, že to umožnil, DĚKUJI  ❤

Kristýna
 


LÍBÍ SE VÁM TO A MÁTE ZÁJEM?

NAPIŠTE MI DOLE A JÁ VÁM ODEŠLU ODKAZ NA REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ

CHCI JÍT DO TOHO

Honzo pošli mi prosím odkaz pro registraci.