JAN DIKOVSKÝ
svatební fotograf www.jandikovsky.cz

LETOS JIŽ 5. VYDÁNÍ TOHOTO OBLÍBENÉHO SVATEBNÍHO WORKSHOPU


JARNÍ SVATEBNÍ WORKSHOP 2023
STATEK BLAŽEJOVICE

(Praha 40 min, Brno 65 min, Tábor 60 min, Kutná Hora 45 min,
České Budějovice 85 min, Bratislava 140 min)

NEDĚLE - ÚTERÝ 23. 4. - 25. 4. 2023

Start: neděle 15:00, konec úterý 16:00


OBSAH WORKSHOPU:

Doba v mnohém pokročila, přinesla novinky, nové možné postupy a prostor jak pracovat efektivně a účelně. Focení je však ale stále hlavně řemeslo jako takové, na place pak nebude stát nikdo jiný namísto Vás, ale budete tam stát VY a Váš klient, tedy ženich, nevěsta a jejich hosté a pak to bude na Vás. Já Vám ukážu a pokusím se Vás v tomto vyčleněném čase naučit dívat se na to, jak to dělám poslední dekádu já, ukážu Vám jak být pánem každé situace. Řeknu Vám co se mi osvědčilo a co ne, na co si dát pozor, jak si nastavit foťák, blesk, kdy a jak použít odraznou desku a kdy ne, zkrátka a dobře, ukážu Vám to co umím já a nechám Vás nahlédnout do focení, komunikace s focenými, výběrem fotek a jak k němu přistupovat a jejich úpravy. Prostě ucelený balíček, který se jmenuje Honza Dikovský a tvoří to co vídáte na mém webu, facebooku anebo instagramu, který u mě tak až nehezky léta zahálel :)

Jsem toho názoru, že focení je řemeslo jako každé jiné a přitom žádné není takové jako focení. Každý z nás řeší podobné ne-li spíše stejné problémy, ale každý z nás to řeší v jinou svou dobu své fotografické cesty a protože je i toto součástí  jako takové, tak i tyto všechny okolo focení a co s sním souvisí si budeme povídat, zkrátka pokusím se Vás nakoupnout tím správným směrem pokud nevíte kudy tam, dát Vám nové nápady, myšlenky, dovednosti a nástroje, které Vám pomůžou a taky Vám ukážu, jak se můžete s lidmi bavit, zkrátka to co vím a co jsem se sám naučil. Využijeme každou minutku co budeme mít, focení má být zábava a proto si ji užijime naplno a já se na to moc těším! Máme krásné místo a já se na něj moc těším!
 


PS: Pokud Vám to ještě nestačilo a chcete vědět něco víc,
tak dole jsem Vám nechal ještě nějaké to čtení.

O ČEM WORKSHOP BYL, JE I BUDE:

Především o vzájemném sdílení. Zkušeností, praxe, toho co funguje a i toho čemu je lepší se vyhnout.
Nikdy jsem fotku nestudoval, ale deset let mě fotka živí. Vždy jsem šel cestou pokusu a omylu, něco fungovalo dobře, něco vůbec. Předám Vám vlastní zkušenosti o tom co se mi osvědčilo a tom čemu je lepší se vyhnout, 
a to jak u samotného focení, tak úpravy fotek, komunikaci s lidma atp. 

Workshop tedy hlavně bude o našem řemeslu. Určitě si odtamtud každý odnese spoustu krásných fotek, našeho svatebního páru, stejně jako tomu bylo předchozích workshopech, ale cíl je jiný.
 

Cílem je, abyste si získali vlastní jistotu v tom co děláte. Být pánem situace v každém okamžiku ve svatební den či při jakémkoliv jiném focení s lidmi. A hlavně abyste dokázali si domů donést kdykoliv snímky, z kterých máte radost Vy a pak z nich budou mít i Vaši klienti bez ohledu na to jestli bylo hezky, pršelo anebo padaly trakaře :-)


Všem párům vždy přeji pro jejich svatební den, jen to nejhezčí počasí, které můžou mít, ale prozradím Vám tajemství: Pokud i hezky nebude, anebo bude pařák jako hrom a žádný mráček, mě to bude jedno, já si bez ohledu na počasí domů donesu fotky bez rozdílu v kvalitě, můj styl a rukopis bude zachován.


A to je to, co bych chtěl, abyste si pak mohli říct i Vy, že to takto dokážete.

S každým z Vás kdo tam se mnou bude, se zkrátka a dobře podělím o to všechno co umím.


Délka workshopu: Protože toto není můj první workshop mohl jsem i zde experimentovat, dělal jsem WS dvou denní a bylo to nabité jako hrom, až tak že to bylo na účastníky až moc. Kdo mě zná ví, že mi doma říkali, že jsem dlouhou dobu nemluvil a proto od doby kdy mi to oficiálně uznaly mluvím pořád dokud můžu :)

Mám toho hodně co Vám chci předat, ale chápu že to může být náročné, budeme mít proto přestávky k odpočinku, procházce či diskuzi na to co Vás bude zajímat, zároveň budeme mít i úterý, které nám poslouží dotáhnout v klidu to všechno co nestihneme za neděli a pondělí a Vy si tak budete moci odnést co nejvíce přitom bude schopní to všechno vstřebat.


Zde pak trošku obsahově:


Řekneme si jak to začalo u mne. Kde jsem byl, jaká byla moje cesta než-li jsem se dostal tam kde jsem nyní.

 • Budeme pořádně fotit s reálným párem.

 • Ukážu Vám jak prakticky postupuji při focení s lidmi já, co dělám, jak je uvolňuji a jak to celé pak nafotím.

 • Ukážeme si prakticky jak pracuji já s přirozeným světlem během celého dne, stejně tak jak fotím v podvečer
  a v noci. Většinu z toho si i sami na místě opakovaně vyzkoušíte.

 • Sami si řeknete, jestli chcete fotit na krásném místě, anebo zda-li si ukážeme že i s "s dírou v plotě" se dá kouzlit ;-)

 • Budeme fotit v tu "nejhorší možnou dobu" v období po poledni!  A ukážeme si jak z toho získat maximum pro Vás a Vaše fotky a že je jedno, jestli fotíte v tuto dobu či jinou, fotit se dá opravdu vždy ;-)

 • Probereme foto techniku, nastavení foťáků i přístup k focení.

 • Řeknu Vám čím fotím své fotky, vezmu svoji techniku a ukážu Vám co použivám a kdy to používám, s tím spojené co se mi osvědčilo a co ne.

 • Zafotíme si při západu slunce (pokud bude) anebo pod mrakem nebo třeba zmokneme, bez ohledu na počasí, které bude v ten den panovat (stjeně jako to může být i na jakékoliv jiné svatbě) si ukážeme, že počasí se dá všemožně využít.

 • Fotky, které pořídíme si následně i v několika z nich vybraných zpracujeme pomocí Lightroomu a Photoshopu.

 • Řekneme si, jestli se dá bez PS u svatební fotky žít. 

 • PRESETY DO LIGHTROOMU - dostanete ode mě několik mých presetů, s kterými můžete pracovat a třeba Vás zase posunou o kousek dál.

 • Probereme to na co si dát při focení svateb pozor + na co si dát pozor u postprodukce snímků.

 • Probereme spolupráci na "place" s kameramanem či kameramany, protože věřte tomu nebo ne, kameraman může být i Váš dobrý parťák ;-)

 • Budete mít prostor na otázky, které Vás samotné zajímají a chcete znát odpovědi na ně.

 • Workshop bude kombinace teorie s praxí.

 • Užijete si kupu dobrého jídla během těchto dnů.CO NA VÁS ČEKÁ:
Dobrá nálada, přehršel informací, praktických ukázek a tipů, hromada smíchu, teorie kombinovaná s praxí.
Jídlo, pití, občerstvení po celou dobu workshopu. Ubytování a celá realizace ve velmi příjemném prostředí Statku Blažejovice. Bude to setkání lidí, kteří jsou všichni zapálení pro stejnou věc, můžeme se tak vzájemně přiučit jeden od druhého, neboť každý z nás ve své podstatě řeší zcela stejné věci, radosti i problémy, jenom to má každý z nás v jinou dobu. Zkrátka a dobře, nejen se něco nového naučit, ale taky si to užít :)

CHCETE SI UDĚLAT PŘEDSTAVU JAK WORKSHOP U MĚ PROBÍHÁ, JAKÁ JE TAM ATMOSFÉRA, PODÍVEJTE SE NA TOTO VIDEO ANEBO PRO GALERII SI KLIKNĚTE NA ODKAZ POD NÍM,
ZA VŠECHNY FOTKY DÍKY JITKA ŠÍDLOVÁ 

Pro ty kdo mě ještě nezná, tak já jsem ten s tou odrazkou za hlavou :D
Život je moc krátký na to, aby v něm chyběla legrace, díky Jituš!

Jídlo a občerstvení během workshopu:
Budete mít zajištěné občerstvení formou svačin, večeře, snídaně, obědu + nealkoholické nápoje po celou dobu.

JÍDLO SLANÉ, SLADKÉ A BÁJEČNÉ!

PRO KOHO JE WORKSHOP URČEN:
Pro kohokoliv kdo s focením právě začíná a chce nakopnout tím správným směrem. Pro každého kdo se chce posunout o kousek dál ve svatební fotce, ať už jiným pohledem či přístupem k věci, pro každého kdo má dobrou náladu a sakra pořád přemýšlí, jak ty moje fotky vznikají :)


Hlavně je to pro fotografy, nadšence do fotky, lidi kteří fotí anebo chtějí fotit hlavně lidi, páry, svatby atd.


Je jedno, zda-li jste začátečník, pokročilý či profík, kterého fotka živí. Znát svou vlastní techniku je základ, který

Vám vždy pomůže a lecky zachrání kůži v okamžiku, změny situace s kterou jste nepočítali. Já Vám Vaši techniku nastavím tak jak ji mám já, abyste měli stejný výstup a stejné podmínky. 

WS Je určen pro lidi, kterým se libí fotky, které tvořím, ukážu Vám jak je tvořím, jak komunikuji s focenými lidmi,
jak to probíhá při focení, projdeme si to od A do Z a pokud cítíte, že to s Vámi takhle promlouvá, tak je to právě pro Vás! ;-)


CO BUDETE POTŘEBOVAT:
Sami sebe, dobrou náladu, Vaši fotografickou techniku, kterou nyní používáte nejčastěji k focení, notebook, tablet či PC pro úpravu fotek. Pokud si to co uvidíte budete chtít sami na místě vyzkoušet. Úpravy fotek budou probíhat v programech Adobe Lightroom a Photoshop, ale principy zpracování jdou použít stejně tak i v Capture One apod.

CENA WORKSHOPU NEDĚLE - ÚTERÝ 23.4.-25.4.2023
16.500,-- Kč / účastník


CENA obsahuje:

 • 3 denní workshop

 • ubytování 

 • Jídlo all inclusive domácí strava" vč. teplých a studených nealko nápojů

Cena za WORKSHOPU je splatná ve 2. platbách, a to:
 5.000,-- do 5 dnů od závazného potvrzení zaslané rezervace.
11.500,-- týden před konáním WS na účet, anebo v den jeho zahájení v hotovosti na místě (dle dohody).


Jaké jsou zkušenosti předchozích účastníků mého WS?


Ahoj Honzi,

na začátku, když jsi vykopl jarní ws jsem byla dosti na pochybách. Jestli vůbec jet, jestli už jsem tak dobrá, abych se zapojila do skupiny profíků, kteří tam jistě naběhnou :) Druhá obava byla, jestli mi někde nebudou posléze chybět finance, neb sice jsem v práci furt, ale jaksi se to neodráží na mé výplatě a za focení si říkám tak akorát na svačinu pro koně:D Ale takový ten vnitřní hlásek říkal, abych se sakra nebála a udělala si radost! No a ještě, že jsem ho poslechla.

Už preworshopový servis byl boží, skupinka, informace, kdy jsem věděla co a jak. A kdybych přeci jenom tápala, tak se člověk nebál zeptat. 

Budu se opakovat, ale pro mě bylo tempo a plynutí ws zcela vyhovující. Sice jsi se podle všeho nedržel plánu, který jsi měl připravený, ale mě to přišlo v pohodě a stejně jsme pořešili všechno co jsme potřebovali a chtěli :)

nformace byly srozumitelné, podané příjemnou formou. Žádné násilí a společná diskuze kdo to dělá jak a jestli to nedělá zbytečně složitě a takhle to není lepší taky super:) Super bylo i to, že jsi nám ukázal svůj progres :)

Neměl jsi problém sdělit v podstatě cokoli. Jsi sympatický a moc fajn člověk, což přenášíš i do svého lektorování :)
Místo vybrané brilantně! Opravdu jsem takový servis strašně dlouho nezažila. Ubytování bylo krásné, jídlo božské a pan majitel se zdál všehoschopný :) Určitě jsem tam nebyla naposledy a to nepočítám ws příští rok :D

Parta se myslím sešla parádní :) A bylo hodně srandy :D A taky možná málo alkoholu, jinak bychom jeli nonstop :D

Na popud ws jsem pohnula se stránkami, už mi chybí jen pár textů a ten prokletý ceník :) I když se zase dostavil strach, zda vůbec služby nabízet nebo ne :D

Necháme to zase uzrát (nebo vyhnít? těžko říct) a uvidí se :)
Sečteno podtrženo jsem moooooooc ráda, že jsem se rozhoupala a jela. Byl to krásně prožitý čas s bezva lidmi!

Jinak bych neměnila nic, možná o kus prodloužila, ale to budu říkat, ať to bude trvat tři dny nebo týden :D
Protože to bylo prostě fenomenální :)

Krásný den

Jíťa
 


Milý Honzo,

můj feedback bude skromný, ale jen proto, že moc nevládnu slovem. Kdybych mohla, obejmu Tě.

Neznala jsem Tebe ani Tvou práci. Dozvěděla jsem se o Tobě od kamarádky Lucky a jsem za to ráda. Koupila jsem Tvůj WS pro sebe jako podporu před zahájením svatební sezóny, pro získání sebedůvěry a jistoty.

A troufám si neskromně říct, že se to velmi povedlo.

Oceňuji tunu technických informací, ve kterých vy muži vynikáte, ale největší význam pro mě mají setkání. Radost ze sdílení, předávání zkušeností a prosté bytí s někým, kdo ví o čem mluvíte.

Dokážu si představit, kolik práce dá takový ws připravit. Vybral jsi skvělé místo, měli jsme klid a neměli hlad:-))

Na toho kance budou všichni dlouho vzpomínat. Skoro se mi to rýmuje. No nic.

Workshop máš opravdu dobře udělaný. Moc Ti za vše děkuji.

Monika
 


Honzo, jsem stále nadšená. Bylo to super!

Myslím, že z toho co jsem se dozvěděla budu čerpat ještě hodně dlouho.

Bylo to nesmírně inspirativní a já ti moc děkuji, že jsem toho mohla být součástí.

Lucka
 


Ahojte,

taky bych moc moc chtěla poděkovat Jan Dikovský za úžasný ws a hrozně moc inspirativních informací.  Musim to všechno teď vstřebat. Strašně ráda jsem vás všechny potkala a doufám, že se nevidíme naposled. A moc díky za presety !!!!!:)


O něco později:

Ahojte všichni, tak jsem se konečně taky dostala k pár fotkám. Jinak teda musím hrozně poděkovat Honzovi. Přehodnotila jsem všechno, upravuji více do barev, fotím do čb náhledů a začala jsem konečně používat blesky.

WS byl opravdu plodný.

Lucka
 

Ještě jednou velké díky Honzovi a všem zúčastněným. Takto by měl vypadat každý workshop. To kvůli čemu jsem tam jel, jsme se dozvěděl a dokonce mnohem víc. Hodně mi to pomůže v budoucí tvorbě a určitě posune o hodně dál. Díky, díky, díky

O něco později... :-)

Opožděně přidávám ještě feedback na celý workshop. 
Tu noc na Samsaře jsem skoro nespal, protože jsem si uvědomil, jak to celý dělám komplikovaně a složitě – takže špatně. To je tak, když se člověk snaží docílit perfektních fotek a pak zjistí, že to jde úplně opačným směrem.

Dnes už mám konečně trochu prostor a píši těchto pár řádků. Workshop mi dal hodně a budu z něj čerpat ještě hoodně dlouho. Všechny zakázky co jsem neodevzdal před Samsarou, jsem úplně od začátku překopal a mám z výsledných fotek obrovskou radost a klienti také.

Z focení na Samsaře se mi hodně líbilo jak nás Honza postavil před ty polena a ať si poradíme. Hodněkrát jsem se setkal s podobnou situací, že nebylo nikde nic zajímavého, tak jsem musel improvizovat s tím co je.


Workshop splnil co jsem očekával a dal ještě mnohem víc. A hodně velké díky všem co jste tam byli a podělili se o své zkušenosti. Ono učit se z YouTube a jiných portálů je fajn, ale setkat se osobně se stejně zapálenými dá mnohem víc.

Adam
 


Ahoj Honzo, 


workshopu byl úplně super, myslím, že nervozita, kterou popisuješ, je ve tvém případě úplně zbytečná, fakt jsi profík i ve vedení kurzů.

Myslím, že kdyby to trvalo týden, tak pořád máš co říct a čím ostatní obohatit. 

Brzy mě čeká taková první velká celodenní svatba, tak mi drž pěsti, ať to zmáknu, ale i díky kurzu jsem mnohem klidnější, vážně mi to dalo hodně, myslím, že se před tou svatbou snad i normálně vyspím :-D

Evina
 


Krásný večer všem,

Jsem moc ráda, že jsem jela a mohla vás poznat, protože jsem nikdy nezažila tolik inspirace, a hlavně je super vědět, že ostatní fotografové řeší stejné problémy (např. ten čas na úrok rodiny atd...) no prostě bylo to velmi příjemné a přínosné a zato vám všem a hlavně Honzovi, že to umožnil, DĚKUJI  ❤

Kristýna
 


LÍBÍ SE VÁM TO A MÁTE ZÁJEM?

NAPIŠTE MI DOLE A JÁ VÁM ODEŠLU ODKAZ NA REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ

CHCI JÍT DO TOHO

Honzo pošli mi prosím odkaz pro registraci.