SVATEBNÍ WORKSHOP #2 2020


Přátelé, rozhodl jsem se, že udělám WORKSHOP #2 2020

Termín: NEDĚLE - PONDĚLÍ 6. 9. - 7. 9. 2020
Místo: STATEK SAMSARA BLANSKO

O ČEM WORKSHOP BUDE:
Především o vzájemném sdílení. Zkušeností, praxe, toho co funguje a i toho čemu je lepší se vyhnout. Hlavně to bude workshop o našem řemeslu. Určitě si odtamtud každý odnese spoustu krásných fotek našeho svatebního páru, stejně jako tomu bylo na prvním workshopu, ale cíl je jiný. Cílem je, abyste si získali vlastní jistotu v tom co děláte. Být pánem situace v každém okamžiku ve svatební den či při jakémkoliv jiném focení s lidmi. A hlavně abyste dokázali si domů donést kdykoliv snímky, z kterých máte radost a budou je mít i Vaši klienti bez ohledu na to jestli bylo hezky, pršelo anebo padaly trakaře  Inu, zkrátka a dobře se s Vámi podělím o to všechno co umím.

Řekneme si jak to začalo u mne. Kde jsem byl, jaká byla moje cesta než-li jsem se dostal tam kde jsem nyní.

- Budeme pořádně a dlouze fotit s reálným párem.
- Ukážu Vám jak prakticky postupuji při focení s lidmi já, co dělám, jak je uvolňuji a jak to celé pak nafotím.
- Ukážeme si prakticky jak pracuji já s přirozeným světlem během celého dne, stejně tak jak fotím v podvečer a v noci. Většinu z toho si i sami na místě opakovaně vyzkoušíte.
- Sami si řeknete, jestli chcete fotit na krásném místě, anebo zda-li si ukážeme že i s "s dírou v plotě" se dá kouzlit 
- Půjdeme si společně za fotit v jednu z těch přece "nejhorších dob" na focení a to v období po poledni  Ukážeme si jak z toho získat maximum pro Vás a Vaše fotky a že je jedno, jestli fotíte v tuto dobu či jinou, fotit se dá opravdu vždy 
- Probereme foto techniku, nastavení foťáků i přístup k focení.
- Řeknu Vám čím fotím své fotky, vezmu svoji techniku a ukážu Vám co použivám a kdy to používám, s tím spojené co se mi osvědčilo a co ne.
- Zafotíme si při západu slunce (pokud bude) anebo pod mrakem nebo třeba zmokneme, bez ohledu na počasí, které bude v ten den panovat (stjeně jako to může být i na jakékoliv jiné svatbě) si ukážeme, že počasí se dá všemožně využít.
- Fotky, které pořídíme si následně i v několika z nich vybraných zpracujeme pomocí Lightroomu a Photoshopu.
- Řekneme si, jestli se dá bez PS u svatební fotky žít.
- Probereme to na co si dát při focení svateb pozor + na co si dát pozor u postprodukce snímků.
- Probereme spolupráci na "place" s kameramanem či kameramany..
- Budete mít prostor na otázky, které Vás samotné zajímají a chcete znát odpovědi na ně.
- Workshop bude kombinace teorie s praxí.

- Užijete si opravdu parádní gastronomické zážitky během těchto dnů.


CO NA VÁS ČEKÁ:

Dobrá nálada, přehršel informací, praktických ukázek a tipů, hromada smíchu, teorie kombinovaná s praxí. Jídlo, pití, občerstvení po celou dobu workshopu. Ubytování a celá realizace ve velmi příjemném prostředí Statku Samsara v Blansku. Bude to setkání lidí, kteří jsou všichni zapálení pro stejnou věc, můžeme se tak vzájemně přiučit jeden od druhého, neboť každý z nás ve své podstatě řeší zcela stejné věci, radosti i problémy, jenom to má každý z nás v jinou dobu.


Jídlo a občerstvení během workshopu:

Budete mít zajištěné občerstvení formou 3x svačiny, 1x večeře, 1x snídaně, 1x obědu + nealkoholické nápoje po celou dobu. Máte možnost si vybírat z nabídky EXCELETNÍ místní kuchyně, neboť bože to je fakt žrádlo!! . Můžete ochutnat skvělou nabídku vín Sv. Floriánek ze šlechtitelské stanice Velkých Pavlovic.


PRO KOHO JE WORKSHOP URČEN:

Pro kohokoliv kdo s focením právě začíná a chce nakopnout tím správným směrem. Pro každého kdo se chce posunout o kousek dál ve svatební fotce, ať už jiným pohledem či přístupem k věci, pro každého kdo má dobrou náladu a sakra pořád přemýšlí, jak ty moje fotky vznikají

Hlavně je to pro fotografy, nadšence do fotky, lidi kteří fotí anebo chtějí fotit hlavně lidi, páry, svatby atd.

Je jedno, zda-li jste začátečník, pokročilý či profík, kterého fotka živí. Znát svou vlastní techniku je základ, ale ovšem já Vám Vaši techniku nastavím tak jak ji mám já, abyste měli stejný výstup a stejné podmínky. Je určen pro lidi, kterým se libí fotky, které tvořím, ukážu Vám jak je tvořím, jak komunikuji s focenými lidmi, jak to probíhá při focení, projdeme si to od A do Z a pokud cítíte, že to s Vámi takhle promlouvá, tak je to právě pro Vás! 


CO BUDETE POTŘEBOVAT:
Sami sebe, dobrou náladu, Vaši fotografickou techniku, kterou nyní používáte nejčastěji k focení, notebook či PC pro úpravu fotek, pokud si to co uvidíte budete chtít sami na místě vyzkoušet. Úpravy fotek budou probíhat v programech Adobe Lightroom a Photoshop.

 

 

Malý sestřih toho, jaké to bylo minule :)