Slova mých klientů o naší spolupráci ..


Honza je boží! Nejen jako fotograf ale hlavně jako člověk. Výsledné fotky jsou jen strašně málo z toho co umí svatebnímu dni přinést.
Kristýnka a Tomáš

Milý Honzo, 

rádi bychom Ti s Nikčou poděkovali za okořenění našeho svatebního dne. 

Děkujeme, že jsi zcela punkově přijal výzvu a 3 dny před svatbou jsi kývnul na pozici náhradního fotografa, který nás měl zachránit před situací, kterou nám připravila karanténa naší původní fotografky. 

Děkujeme, že jsi se skvěle přimíchal mezi všechny hosty na svatbě. Zapadl jsi více než skvěle. Nebýt těch 2 foťáků po boku, tak by nikdo nepoznal, že jsi fotograf. Nechápeme, jak ses dokázal seznámit a pobavit s tolika lidmi. Při loučení to vypadalo, že odjíždí kamarád všech našich přátel a zároveň člen rodiny. 

Děkujeme za velmi příjemný proces focení. Svými jednoduchými radami jsi nás dokázal naladit do úplné pohody. Ani jsme nevěděli, že se fotíme. Názorná ukázka, jak se má nevěsta tulit s ženichem, byla legendární. Velmi oceňujeme rychlost, se kterou focení proběhlo. Nechtěli jsme se fotit 2 hodiny. A tys přišel se stejnou myšlenkou.   

Děkujeme za překrásné fotky. Fotky, které mají duši a vystihují naše emoce z toho krásného dne. Vypadají dokonale. 

Děkujeme, že jsi u toho byl s námi a zachytil jsi nejkrásněji náš nejkrásnější den. 

S úctou 

Nikča a Martin Kuchtíkovi 

Milý Honzíku, chtěli bychom tímto shrnout zkušenosti s tebou a vyzdvihnout pár klíčových bodů, které by tví budoucí klienti měli určitě předem znát, než je pocítí na vlastní kůži.

Pokud si vyberete k jednomu z nejdůležitějších a nejkrásnějších dní ve svém životě Honzu, určitě děláte nejlépe, jak můžete. Ono je důležité si uvědomit, že Honzík není jenom fotograf, ale je také perfektní organizátor, bavič, rádce a tak nějak bychom si přáli, aby nás doprovázel naší cestou životem i nadále. 

První jsme Honzu kontaktovali myslím před dvěma lety, kdy nás dostal svou originalitou. To jsme  zatím viděli "jenom" jeho fotky. To byl ale pánové a dámy pouze začátek. Potom jsme začali komunikovat. Co vás absolutně dostane je neuvěřitelně bohatá slovní zásoba, podpora ze strany Honzy v případě problémů (a že jich nebylo málo :) a v neposlední řadě vřelost a srdečnost s jakou k Vám pan fotograf promlouvá. Od začátku z něho máte upřímný pocit, že mu na Vašem dnu záleží. 

Tváří v tvář jsme se střetli při předsvatebním focení. Přijel usměvavý a charismatický pán, který se ihned zalíbil dětem i našemu psovi. Hned z Honzy vylez první nápad jízdy dětí na psovi :) Měl jsem trošku obavy z výběru místa k focení, ale ty jsem mít nemusel. Honza přijede a chrlí nápady. Už při cestě za Vámi se snaží zorientovat se v místě Vašeho focení a vybrat ty nejkrásnější místa. Vzhledem k tomu, že již máme děti (a pejska), chtěli jsme na naše "rande focení" přizvat i děti a psa. Honza s tím neměl sebemenší problém a my jsme spokojení, protože na fotkách máme všechny.

Svatební den. Honza byl jeden z nejdůležitějších lidí na naší svatbě. Přijel, radil, fotil, uklidňoval, vázal kravatu, bavil děti, babičky, tety, strejdy a pokaždé, když dneska někoho z nich navštívíme, každý na něho vzpomíná, ptají se kde žije apod. Někteří si dokonce berou kontakt :) Byl jsem na několika svatbách, ale tohle jsem (a myslím, že ani ostatní) ještě neviděl (samozřejmě v dobrém slova smyslu).  Doprovázel nás celým dnem. Co jsme po něm chtěli, to nejenom, že zařídil a s úsměvem udělal, ale vždycky k tomu ještě přidal něco navíc (to on umí). A to určitě toho udělal ještě daleko víc, o čem ani nevíme, protože nám den utekl strašně rychle a neměli jsme čas vše pozorovat.

Mohli bychom zde psát o Honzovi romány, je to pravdu strašně sympatický a charismatický člověk. Doporučuji ho zažít. Mockrát ti ještě jednou za vše děkujeme Honzíku a už se těšíme, až se zase uvidíme, protože podobně důležitých událostí nás v životě určitě čeká víc.

Michal a Kamča Jílkovi

Náš milý Honzo, chtěli bychom Ti z celého srdce poděkovat, za Tvé mistrovské dílo v podobě našich svatebních fotografii!!

Jak už si sám poznal na předsvatebním setkání, oba jsme totální fotogenická střeva, která hledáček foťáku zrovna dvakrát nemilují. Ty jsi ale dokázal nemožné, nejen že na fotkách vypadáme jako lidé, ale dokonce si přesvědčil toho mého bručouna k tomu, že nám chvilku zapózoval a tím vzniklo něco, co nejde vyjádřit slovy. Tvoje snímky nás vrátili zpět do našeho dne a my ho mohli Tvým prostřednictvím prožít znova. Oba jsme říkali, že strojené pózy a vyumělkovaná gesta nejsou nic pro nás a tím Tě postavili před nelehký úkol, kdy jsi musel být neviditelný a zároveň zachytit každý okamžik. Ale Ty jsi se toho zhostil s grácii Tobě vlastní a vytvořil si překrásnou paletu lásky a štěstí. Upřímně, jsme ani jeden z nás nevěřil, že je to možné. Ty jsi nám ale absolutně vyrazil dech. Oba jsme při Tvé ochutnávce mlčky seděli a nevěřícně sledovali, jak se před námi odvíjí náš den, jako bychom se dívali na nějaký hollywoodský film. Tvoje fotky dokázaly zachytit ten správný okamžik, každý pohled, dotek, prostě jsi jim vdechl život. Povedlo se Ti atmosféru našeho dne přenést skrz hledáček a zvěčnit ji pro nás napořád. Nikdy jsem nevěřila, že i já s Olim můžeme mít tak nádherné fotky. Z každého obrázku na mě dýchá zamilovanost, kterou i po 16ti letech mezi sebou pořád máme a za to Ti patří náš upřímný dík. 

Pokud se někdo z vás rozhoduje, jakého fotografa si na svůj den vybrat, neváhejte a ozvěte se Honzovi. Nejen že získáte skvělého parťáka, který vám poradí v oblasti organizace, zpříjemní vám každou minutu vašeho dne D, ale to co dostanete v podobě jeho fotek, je opravdu k nezaplacení! Můžu vás ujistit, že Honza zapadne mezi svatebčany s takovou lehkostí, že si budete myslet, že se znáte roky a on je vlastně člen rodiny. Umí se udělat neviditelným, ale zároveň být vždy v pravý čas na tom správném místě. Vdechne život každému obrázku, který udělá a dám hlavu za to, že nebudete litovat ani minutu, že jste si vybrali právě jeho. 

Ještě jednou Ti chceme oba MOC PODĚKOVAT ZA NEUVĚŘITELNOU NÁDHERU, kterou si pro nás vytvořil!!!

Oli a Jája (11.9.2021, Dvůr Hoffmeister)

Honzík. Svatební fotograf, skvělý člověk, šprýmař a dovolíme si říci, že i náš kamarád. Ano, byť jsme Honzu před naší svatbou neznali a našli jsme si ho náhodou prostřednictvím internetu (náhoda v tomto případě znamená hledání svatebního fotografa na základě spousty pozitivních recenzí a hlavně kvalitní prezentované práce :-)), Již od prvního společného ,,setkání" online jsme věděli, že je to TEN pravý :-). Při osobní schůzce, která proběhla až přímo v náš Den, jsme se v tom jen utvrdili. Naši svatbu jsme s manželem pojali jako Den pouze o nás dvou. Bez rodičů, příbuzných, kamarádů, i svědci byli cizí lidé. Ale ač by to někomu mohlo připadat smutné, bylo to naopak dokonalé. A tuto dokonalost dokázal svým umem, ale i svoji osobností, dotvořit právě Honzík. S ním jsme si připadali, jako bychom v náš Den nakonec nebyli sami. Bylo to několik hodin plné smíchu, bezprostředního fotografování, povídání si... A co z toho nakonec vzniklo? Ne jen fotografie, ale nepopsatelně zvěčněné obrazy nás dvou, naší lásky, našeho života, našeho Dne. 
Honzí, jsme Ti neskonale vděčni a upřímně ze srdce Ti děkujeme!

Štěpi a Luky

Honzu a jeho fotografické umění jsem sledovala už dlouho před zasnoubením. Když jsem dostala prstýnek, bylo jasné, že bude volba číslo 1 J .

Jeho profesionalita byla neskutečná. Vyměnili jsme si i pár osobnějších emailů, na základě kterých jsem věděla, že je to přesně ten fotograf, kterého chci. Ten, který svojí práci bere jako poslání a dělá jí srdcem i duší.

Když se blížilo datum svatby domluvili jsme si „úvodní“ videohovor (osobní setkání bylo kvůli vzdálenosti v tu dobu nereálné). Asi po 3 hodinách povídání, kdy jsme prošli snad úplně celou svatbu jsem byla nadšená snad ještě více.

V den svatby jsem ocenila jeho smysl pro humor a schopnost organizace svatebčanů. Jeho radost, úsměvy a povzbuzování nás moc bavilo a určitě zjednodušilo celý chod svatby.

Honzu prostě doporučuju všema deseti. Za mě je to TOP 1 mezi fotografy ;) 

Market a Matěj

 Před svatbou jsem si říkala, že mít kdoví jak dokonalé fotky pro mě není důležité. Že důležitější je prožít ten den. Ale teď už vím, že fotograf může svatbu velmi zkazit a nebo naopak velmi pozvednout. Honzovi se podařilo to druhé zmíněné. Nejenže naše fotky ze svatby jsou moc krásné, kvalitní a originální, ale Honza je člověk, u kterého máte pocit, jako byste ho znali léta, i když se vlastně vidíte podruhé v životě.  Žádný nápad na fotku pro něj nebyl hloupý, je vidět, že má svoji práci moc rád, že je do fotografování ponořený a že to pro něj není jen odfotit si svatbu a jet domů. Určitě má se svojí energií podíl na tom, že na naší svatbě byla uvolněná atmosféra. Díky fotkám můžu tento náš krásný den zase trochu prožívat znovu a znovu :) Jsem moc ráda, že jsem si jako fotografa pro náš den vybrala právě Honzu Dikovského, je to blázen, ale skvělej blázen! :))  Moc děkujeme! 

Anet a Luky

Milý Honzo, 
už dlouho Ti chci s vděčností a radostí psát, jak na Tebe pořád všichni vzpomínáme. Píšu všichni, protože tím jedním dnem jsi se zapsal do paměti nejen nám dvěma, tedy třem, ale celé široké rodině a přátelům. 
Už když jsem Tě viděla nadšeně pracovat na svatbě našich přátel, tak jsem věděla, že tohle přesně bych jednou taky chtěla. Vypadalo to, že tam k nim patříš a vůbec mě nenapadlo, že tohle dělá profesinál. Prostě jsem to dělat takhle ještě neviděla. Proto když přišla řada na mě a můj svatební den, nebylo o čem rozmýšlet a byl jsi jeden z prvních lidí, kteří se o křtinách a svatbě v jednom dozvěděli, protože jsem nechtěla ztratit ani den, aby mi Tě náhodou někdo nevyfoukl. 

Konverzace s Tebou probíhala krásně, domluvili jsme se a to jsme ani já, ani Míša, netušili, že to je teprve začátek. Že není smlouva a potom focení ten den a konec.

Dvouhodinový videohovor jsme ani jeden nečekali. Ovšem překvapení z něj bylo velice příjemné! Vzhledem k tomu, že celá naše akce spojení křtin a svatby byla tajná a pro ostatní překvapením, o spoustě organizačních věcech jsme neměli ani tušení a všechno jsme probírali jen spolu. Tvůj přístup k nám, jako bys byl náš a celý den byl Tvou záležitostí, nás naprosto nadchnul, byli jsme šťastní, že jsme si Tě vybrali a opravdu moc jsi nám pomohl.

Povídání s Tebou bylo naprosto na pohodu, probrali jsme spoustu soukromých záležitostí a tím jsme se cítili bližší a uvolněnější. Poradil jsi nám s organizačními záležitostmi a všechno, cos po nás potřeboval, jen dokázalo, že máš spoustu zkušeností a celý den to potom jen usnadnilo. 
Následný telefonát týden před svatbou ve mně vyvolal obavu, abys nebyl nemocný a nemusel to celé zrušit.

To jsem se spletla, protože Tys měl zájem o to, jak všechno probíhá, znovu jsi mi dal dobré rady a podržel mě, protože samozřejmě jsem byla ve velkém stresu. Za to Ti děkuju!

Ovšem Tys zavolal jestě den před svatbou a zase jsi byl skvělý! Zase to nám oběma pomohlo a dodnes vyprávíme, jak jsi nás upozornil, že se prostě něco určitě pokazí, ať si to projdeme. To jsme taky udělali a hodně se nám ulevilo, hledali jsme rovnou náhradní řešení a došli k závěru, že hlavní je, aby byla Julinka v pohodě a my se vzali a zbytek je prostě o náhodě. 

Když jsem Tě viděla před obřadem, bylo to už jako bys byl přítel, cítila jsem se dobře a nijak nesvá kvůli focení. To pro mě moc znamenalo. Znovu jsi mi byl oporou v napětí, aby všechno dobře dopadlo a Míša venku všechno zorganizoval. Moment překvapení se konal, místo křtin svatba a údiv na tvářích všech přítomných.  Všechno klaplo přesně tak, jak jsme si představovali a přáli. Focení po obřadu bylo sice podle hodinek dlouhé, ale nám uteklo jako voda. Nasmáli jsme se, ocenili jsme nápaditost, se kterou jsi přistupoval k focení a využil každé náhody pro obměnu focení. Naše babička, která se tak nerada fotí a nespolupracovala, se smála a nemůže dodnes uvěřit, jak se Ti podařilo jí zpracovat! 

I focení nás jako novomanželů proběhlo hladce. Moc jsem ocenila, že jsi chápal a přizpůsobil se potřebám Jůlinky, protože ta pro mě byla nejdůležitější, nevadilo Ti počkat, až ji nakojím, až uspokojím její potřeby a zase jsme plynule mohli fotit dál. Byla jsem za to moc vděčná! Cítila jsem se krásně, uvolněně, projevy lásky před Tvými zraky pro mě nebyly problém, protože jsi fotil, jen nadhazoval, co máme dělat a nijak nerušil. Prostě paráda. 

Celou společnost jsi bavil svými poznámkami a svou přítomností. Byl jsi přátelský, profesionální, pozitivně naladěný, usměvavý, pohodový, energický, srdečný a mohli bysme přijít na spoustu dalších charakteristik, ale jen jedna to vystihne přesně. Byl jsi svůj a báječný. Můžeme s jistotou říct, že i když se něco nepovedlo podle našich přestav, tak Tebe bysme si vybrali vždycky znovu a znovu Už teď víme, že naše další dítě nemůžeme na křtinách nechat fotit jen tak někým, ale budeme chtít zase Tebe. Protože patříš do rodiny. Protože nic míň si naše další dítě nezaslouží. Protože se budeme těšit, že Tě zase potkáme, popovídame si, zavzpomínáme a zasmějeme se. 

Zasláním několikaminutové prezentace z našeho velkého dne jsi v nás vyvolal vzpomínky, dojetí a byli jsme v údivu, jak to všechno bylo vlastně krásné a jak je to překrásně zachycené! 

Děkujeme, Honzo!

Jana a Michal

Zvolit si Honzu za svého fotografa je něco jako výhra v loterii. Představte si, že vás fotí někdo, koho znáte celý život. Někdo, komu důvěřujete, s kým je pro vás úplně přirozené se bavit, smát se s ním, a zároveň někdo, kdo dokáže kolem vás vytvořit atmosféru naprosté pohody. Nejlepší reference, jakou můžu dát? Všichni na svatbě si mysleli, že je Honza náš letitý kamarád, a po pár minutách už si to mysleli i sami o sobě :) Díky spolupráci s Honzou, se vám tak stane jedna vzácná věc: nebudete mít na vaší svatbě pocit, že je tam někdo cizí. Budete si užívat svého nádherného dne, Honza vám bude bavit celou společnost včetně vás a ještě to všechno jakoby nic zachytí na naprosto dokonalé fotky. To, že všechny snímky budou samy o sobě nádherné, to už se u fotografů tak nějak považuje za samozřejmost, ale Honza umí udělat to, že si na nich i vy sami budete připadat naprosto krásně a přirozeně, což už samo o sobě nemusí být vždycky tak samozřejmé :) Kdykoliv se na ně zpětně podíváte, bude to, jako byste tam znovu byli. A budete se znovu smát!

Hanka a Rosťa

​​Pokud chcete recept na parádní svatbu, tak do ingrediencí nezapomeňte namíchaj Honzu Dikovského. Honza dokázal být na naší svatbě stejně silně přítomný při organizaci hostů a průběhu společného focení jako citlivě skrytý takřka neviditelný v dojemných okamžicích před oltářem. Jeho povaha a komunikace s hosty pomohla k dolazení celkové atmosféřy svatby v celém jejím průběhu. A přesto, že se naše svatba konala na Zimohradu (slavnostní oběd 10 stupňu celsia) :), jak někteří vtipně prohlásili, všichni hosté a především my dva jsme odcházeli s úsměvem na rtu a se slzou v oku.

Děkujeme Honzo….

Majda a Theo

Vybrat si Honzu jako našeho svatebního fotografa bylo jedno z nejlepších rozhodnutí co jsme mohli kolem naší svatby udělat. Honza je super profesionál, bezva fotograf, strašně milí, obětaví a fakt sympaťák! Všichni na svatbě s Honzou byli neuvěřitelně spokojení, i přes jazykovou bariéru německo-anglicko-české svatby! Honza, jako část balíčku, také nabídl zkušební fotografie před svatbou, abychom se seznámili a cítili se pak v den "D" pohodlně. Honza za námi dojel do Chateau Mcely (kde jsme se pak i brali) a udělal opravdu neuvěřitelné fotky. Samozřejmě i ty svatební fotografie byly super, krásně upravené a každý na nich vypadal skvěle. Dokonce nám spousty z nich visí doma na zdech. :) Určitě bychom Honzu doporučili komukoliv kdo chce skvělého a příjemného fotografa na svatbu nebo na cokoliv! Moc děkujeme,

Dáša a Thomas

Díky Honzovi se naše svatba stala pohádkou a všechny starosti šly kolem. Na předsvatebním sezení nám dal spoustu dobrých rad, od fotogenických míst v okolí, načasování programu, až po výbornou zábavu. Honza nebyl jen fotograf, na svatbě zapadl do rodiny a i při fotografování jsme se společně  nesmírně bavili. Žádné extra umělé pózování, ale zachycené dokonalé emotivní momentky, které vyjadřují lásku, radost, prostě pořádnou veselici. A když jsme se dostali do pořádného stresu a vypadalo to, že se oddávající nedostaví, nejen že zaujal pozici terapeuta a uklidňoval nás, byl ochoten nás i "oddat". Náš velký den byl o krásných náhodách, náhodou se uvolnilo místo, kde jsme chtěli svatbu a náhodou jsme natrefili na super člověka, co svou práci miluje a dává do ní vše. Proto Honzovi patří velké Díky za vše...  

Denisa a Michal

Honza je opravdový profesionál ve svém oboru! Je to člověk s neuvěřitelným množstvím energie, nadšením a opravdu se s ním cítíte jakoby jste ho znali už spoustu let a byli nejlepší přátelé. Já ani můj manžel focení moc nemusíme a měli jsme ze svatebního focení obavy, nicméně naprosto zbytečně. Honzu jsme kontaktovali poměrně brzy, skoro rok a pul před svatbou, protože už tenkrát jsme slyšeli, že je úžasný fotograf a nechtěli jsme přijít o tu příležitost, aby nám fotil na naší svatbě. Už od prvního emailu jsme věděli, že je to náš člověk. Hned se dokázal vžít do naší situace a věděl, co od našeho velkého dne očekáváme. Honza překonal všechna naše očekávání. Protože všechno to co na focení nemáme rádi strojenost, dlouhé prostoje, americké úsměvy, nic z toho na Honzových fotkách nenajdete.

Každá fotka je sama o sobě naprosto unikátní a zachycuje momentální náladu a  atmosféru dne. A protože je Honza pořádný komik, rozhodně se u jeho focení dost pobavíte a s Vámi i všichni hosté :) Už od brzkého rána z něho zářila jeho energie a nadšení, do dnes vlastně ani nevím jak jeden člověk dokázal zachytit tolik úžasných momentů a věřte mi, že mu opravdu neuniklo nic. Všichni hosté brali Honzu jako nedílnou součást našeho dne a jejich rozjařenost a uvolněnost kolem něho snad čiší z každé fotky. A co ještě dodat? Naše svatba byla česko-anglická a i když Honzova angličtina nebyla úplně 100%, on to nahradil svojí osobností a vždy se domluvil úplně s každým, za každých okolností a hosté o něm do dnes mluví jako o skvělém zpestření celého dne. Za nás Honza není jenom svatební fotograf, bude už na vždy součástí našich vzpomínek, za které jsme mu moc vděční. Svatba bez Honzi snad není ani svatba! :) Děkujeme ještě jednou Honzo a přejeme mnoho dalších spokojených párů!

Joe & Petra ze Severního Irska

Když se fotograf stane přítelem....
Když se někdo divá na fotky a kromě obdivu pak pronese: Ten Váš kamarád, co fotil, byl super.... Ano “kamarád fotograf”, s kterým jsme se poprvé osobně setkali na naší svatbě, se stal našim kamarádem. Stal se součástí naší svatby. :) Komunikace byla velmi milá a osobní hned od samého začátku, prvně e-mailem a poté po skypu (protože jsme byli trochu složitější případ:)) Společné seznámení, ujasnění a probrání svatebního dne provázelo nesčetné množství tipů, na co si dát pozor, na co nezapomenout, jak oživit, ozvláštnit svatební den,...a také spousta dobré nálady = žádný stres :)
Během svatebního dne Honza dovedl nejen zachytit, ale i vykouzlit, ten pravý úsměv, pravou radost a smích. Dovedl zachytit atmosféru, to co se odehrávalo během celého dne, zachytit moment okamžiku, který je tak vzácný a vydá za tisíc slov. 

Pokud bychom měli našeho Milého Fotografa popsat slovy volili bychom slova: veselý, hravý, přátelský a otevřený a také samozřejmě velmi talentovaný :)

Velké DÍKY za všechno! :)

Lili a Jirka

Původně jsem již měla domluveného fotografa, ale pak jsem narazila na Honzovi fotky a už nebylo cesty zpět - přesně takové kouzelné fotky jsem chtěla taky. Jelikož bydlím v zahraničí, vše jsme domlouvali přes Skype nebo telefon. Ukázalo se, že Honza je nejen skvělý fotograf, ale i velmi zkušený a pečlivý s organizací, hodně mi pomohl vše okolo focení perfektně naplánovat. Během samotného svatebního dne jsem se nemusela o nic starat. Honza na jednu stranu zajistil, aby se i v omezeném časovém okně stihly udělat všechny vyžádané skupinové fotky, a aby přesto byly nápadité. Na druhou stranu sám "plul" prostorem a zachytil tolik krásných momentek. Z fotografií jsou všichni moc nadšení - ačkoli si asi každá nevěsta myslí, že její fotky jsou ty nejlepší, já jsem opravdu doteď neviděla krásnější než ty od Honzy.

Gabriela a Karol

Napsat hodnocení na Honzu a jeho profesi je jednoduché, je ale těžké ho napsat v několika větách.

Při prvním setkání si Vás získá přátelskou povahou a vtipem. Překvapí Vás svou připraveností a profesionalitou. Každou fotografii dotáhne do nejlepšího detailu a je jedno jestli fotí svatbu, narozeniny nebo Vaše děti. Honza není jen fotograf, ale jeho zkušenosti Vám pomohou udělat Vaši svatbu lepší, než sami očekáváte. Jasně, na svatbu se nezapomíná, ale na naši svatbu nezapomenou ani naši hosti a kamarádi, kteří tam byli. Budeme mít tři roky po svatbě a dodnes nám přátelé říkají, že to bylo TOP a na lepší nebyli.

Honza nejen fotí, ale i radí, řekne Vám, co je vhodné a co ne a díky němu je ten den ještě lepší.

Není to zadarmo, ale když Vám přijde výsledek, řeknete si, že tohle se zaplatit nedá.

Nakonec nezískáte jen fotky a vzpomínky, ale i přítele, který bude fotit Vaše děti, protože už jiného fotografa nebudete chtít!

Tomáš a Karolínka

Honza není fotograf - Honza vytváří vztahy, příběhy, situace a ty je pak shopen zachycovat fotografií.

Honza rozpouští obavy - a to z čehokoli - nevím jak to Honzo děláš, ale po několika minutách společně mluvíme o potenciálu míst v domě, na zahradě, budov v okolí, přírodních zákoutí, volných prostranství a společně vytváříme budoucí  svatební příběh. Po pěti minutách vím, že nechci, aby naš svatební den fotografoval nikdo jiný. Za další chvíli  je hovor tak přirozený a nenucený, že mám pocit že jsme staří přátelé.

Honza je spolutvůrce svatebních nálad - to prostě asi musí člověka strašně bavit, mít rád lidi, být upřímný a vystihnout moment. Z tebe Honzo sváteční nadšení přirozeně sálá do prostoru a vtahuje do této atmosféry své okolí. Než se nadějete jste v atmosféře budoucích svatebních událostí. Plujete volně a zastavujete se u jednotlivých možností a detailů. Tak vypadá práce i rozhovor.

Honza učí nebát se fotografování - Zase vůbec nevím jak jsi to udělal, ale nějak mi vůbec nevadilo že se fotím. A to je divné, docela mne to i bavilo. A to focení opravdu nemám rád.

Honza vytváří situace - Honza vytvoří situace, do kterých by jste se normálně nedostali. Může také číhat za stromem, nebo za dveřmi pokoje nevěsty. Může vás vyfotit zavřeným oknem, nebo odrazem v zrcadle. Určitě se ale objeví až to nebudete čekat.

Honza vidí potenciály - Honza může Vaší partnerku donutit třeba i volně levitovat po vašem boku. Nebo donutit vás umýt 70 let starý motocykl, který zahlédl v kůlně. Nenechávejte proto nikde ležet tlusté havanské doutníky, nebo vás donutí si tento doutník zapálit a pohodlně se usadit u krbu a vy pak nestihnete dalšího panáka fernetu, který se právě někde rozlévá. On sám však schopen bilokace zachytí na fotografii z pohledu od země fernety ťukajicí  skupinku.

Honza rozumí ženám - On přesně ví jak je vyfotit a taky kdy a ony to vědí a dost si to užívají. Nám chlapům to ale nevadí, aspoň máme krásné fotky svých žen.

Honza je profesionál - A to se hodí. Na kolika svatbách kdo z nás byl? Já Vám to povím. Na tolika co Honza nafotí za prázdniny. Nevíte si rady, nevíte jestli se něco sluší, jestli je to běžné, standardní, nebo neobvyklé. Běžte za Honzou, on vám s chutí pomůže, nebo poradí.

Honza je gentleman  - Honzo, co mám na tobě opravdu rád je Tvoje vrozená slušnost, upřímnost, galantnost k ženám a pochopení  mladých, ale i těch starších.

Leona a Karel

Why you should have Honza at your special moment!

We chose for Honza as our wedding photographer after all the wedding pics we liked on google were made by him. Easy choice. We had some chats before the event in which we learned about the friendly personality of Honza as well as the tremendous experience he has in photography. At the wedding - I still don’t know if this is a stunt he pulls at every wedding or things just worked out like this, but I think it is brilliant. So what happened? The first photo’s he took of me was while me, mom and a friend were putting my dress on. Honza came knocking hard on the door and suddenly was all over the place. Wow, I thought, this is intense! But then, next moment, Honza in different shirt, a bit more laid back and I barely noticed he was there all! This while still taking the most beautiful shots all day. I realised later that Honza tought me in less than 5 min to be comfortable around him, around a photographer. And this reflects in the pictures. He is not only able to create a beautiful athmosphere, but he captures the emotions of the moment in all their intensity. We’re extremely happy with choosing Honza!

Sanne and Petr

Bylo to fantastické dobrodružství.  Po obřadu jsme měli focení a také na další den.  Užili jsme si spoustu zábavy.  Fotky jsou úžasné, místa které vybral Honza byla krásná a kouzelná.  Honza je velmi profesionální, přátelský a velmi zábavný.  Nejen, že jsme si focení užili, ale všichni naši hosté stále kdy mluví o naší svatbě, vzpomínají si jak skvělého fotografa jsme měli.  Pamatujte, že svatba byla mezinárodní, ale pro Honzu to nebyl žádný problém s komunikací :) Honza také velmi pečuje o novomanželský pár, místo pro focení si vybral podle zranění koleno mého manžela, abychom se tam mohli bez problémů dostat,  mít úžasné fotografie bez úlovků a stále se bavit s naším fotografem.  Velmi doporučujeme Jana Dikovského s jeho službami.  S Honzou můžete zapomenout na stres a cítit se jako se svým starým dobrým přítelem, díky čemuž jsou ještě lepší fotky a vzpomínky.

Ola a Dimos

Honza je skvělý člověk každý, kdo ho kdy potkal toto může potvrdit. Naše první setkání proběhlo právě předsvatebním focením. Já měl Honzovi fotky rád už nějaký ten rok před tím, než jsem svoji Páju požádal o ruku a už tehda jsem věděl, že pokud tento den nastane, tak ho na svatbě chci mít. Po focení jsme se vydali do restaurace, kde proběhla schůzka ohledně představy našeho svatebního dne a Honza nám ji ještě obohatil svými nápady, které jsme realizovali. No a samotná svatba? Skvělá, my jsme o Honzovi skoro nevěděli a přitom byl všude a vše zaznamenal a výsledné fotky jsou prostě skvělé. Když se zúčastněných ptáme, co na svatbě bylo nej, tak každý v tom svém nej nezapomněl zmínit „Honza“.

Adam a Pája

Páni, už je to vážně dlouho co se s Honzíkem známe. Poprvé jsme se potkali na kurzu focení psů v Brně a to už bude 8 let! Neuvěřitelné. No každopádně, když mi Honzík poslal fotky z kurzu a já shlédla jeho dosavadní práci tak jsem mu hned řekla: „Honzí, jestli se někdy vdám, Tebe chci na svatbě abys to odfotil!“.

Pár let uplynulo a opravdu se našel někdo, kdo si mě chtěl vzít, páni 😊. Hned jsem žhavila drát Honzíkovi, že nastal čas a že ho tímto žádám o post svatebního fotografa, jak jsem si tenkrát vysnila. Proč zrovna Honzík? Je to jednoduché, když pominu jeho jedinečnou práci, zachycení všeho co fotka má mít tak..já se vážně nerada fotím, jsem radši za objektivem než před ním a v Honzíka mám absolutní důvěru, že od něj mi to nevadí. To samé manžel, ten to také nemá rád a Honza si ho dokázal získat, že při focení jak by řekl „tolik“ netrpěl :-D. Navíc, on není jen fotograf, ale obrovský parťák! Když se nám poštěstí a chytneme zrovna jeden druhého na drátě (Honzí nekomentuj to jo? :-D ), tak zvládneme „krafat“ o všem možném i nemožném v rámci hodin. Do našeho svatebního dne zapadl tak, že se poté všichni ptali „Kdo je ten sympaťák? A jak dlouho se znáte?“. Dodnes a to je to už nějaký ten pátek se někdo z rodiny zeptá jak se má a co je u něj nového. Fascinující že? Nedokážu si představit, že by si s někým nesednul. Na svatbě se mu povedl opravdu majstrštyk. Můj taťka se velmi nerad fotí (asi to máme v rodině nebo co), každého kdo se o to pokusí milerád vyprovodí posunkem, že je jednička :-D. A hle, díky Honzíkovi mám fotku taťky bez tohoto posunku a ještě s úsměvem! Zázrak! Taťka se pak se smíchem na Honzovu adresu vyjádřil
„Štve mě, ale mám ho rád :-D“. To je ta nejvyšší pocta ze všech co může být, takže ještě stále váháte? Po téhle větě byste vážně neměli a okamžitě měli zasednout ke klávesnici a Honzovi psát o volný termín na Vaši svatbu, protože on je přesně to, co potřebujete! 😊


A pokud Vás nepřesvědčilo toto, tak Vás přesvědčí naše absolutní spokojenost. Velmi ráda se k snímkům vracím, mají vše. Přesně si vybavím, jaké to v té chvíli bylo, jaké byly pocity a nálada. Miluji je! Jsou to neskutečné fotografie udělané srdcem <3. 
Honzíku, velmi děkujeme za nádhernou vzpomínku na celý život, jsme moc moc vděční.

 

Marky a Milda

Honza nenabízí jenom svatební fotografie. Nabízí vzpomínky, emoce a prožitek. Jako amatérský fotograf a puntičkář jsem hledal hlavně fotografa s technicky dokonalými fotkami. Když jsme se poprvé potkali na předsvatební konzultaci, očaroval nás svých charismatem a konzultace se týkala fotek jenom okrajově. Zajímal se o svatbu celkově a její výsledný efekt, jak pro nás tak pro hosty. Jestli bych měl vybrat osobu, díky které naše svatba byla tak dobrá jak byla, tak po Klárce je to hned on. Od hostů jsem na něj slyšel JENOM samou chválu a já nemůžu udělat nic jiného, než ho všem budoucím snoubencům s klidnou duší doporučit. Jak jsem řekl, nabízí vzpomínky na nezapomenutelné okamžiky. Jeho přístup je v naprosté rovnováze mezi odbornou profesionalitou a přátelskou empatií. Je na něm poznat, že svoji práci dělá s láskou a uměním. Technicky dokonalé fotky, jsou vlastně jenom jakousi třešničkou na dortu. 5*

Klárka a Tim

Naše úplně první komunikace začala přes maily, kde jsme se od Honzy dozvěděli všechny prvotní informace, které nás zajímaly. Honza vždy ve velmi krátké době reagoval a celková komunikace s ním byla úplně skvělá a velmi příjemná. My jsme si Honzu zamlouvali poměrně hodně dopředu, protože Gabča si zamilovala jeho fotografie a tak jsme měli vybráno :D. Samozřejmě hodně záleželo také na tom, jak si všichni sedneme. Už naše telefonáty napověděly, že to bude skvělý člověk. 

Konečně došlo na naše první setkání, kde už byly přípravy na svatbu v plném proudu, takže s tím spojené i obavy. 
Že je Honza výborný fotogšraf jsme věděli, ale že nám pomůže naplánovat svatební harmonogram, že nám dá tolik rad a tipů, to jsme nečekali. Pokud si dobře vzpomínáme, tak naše schůzka trvala čtyři hodiny, né-li déle, ale uteklo to jako voda a my jsme odjížděli naprosto klidní a pozitivně naladění. Do svatby jsme spolu byli stále v kontaktu a ladili jsme detaily, protože jsme si přáli mít dokonalou svatbu, tak jako asi každý. Honza si na nás dokonce udělal čas ještě těsně před svatbou, kdy se zastavil omrknout naše svatební místo. Bylo vidět, že on opravdu nic nepodcení. 

No a náš svatební den? Naprosto dokonalý. Honza mezi nás na svatbě zapadl jako by k nám už dlouho patřil. Máme od něj ty nejkrásnější vzpomínky a to nejen pouze ve snímcích. Je to prostě fajn, když se z našeho svatebního fotografa stal kamarád :)

Gabriela a Ondra

Na svatbě jsme chtěli mít vše perfektní a výběr toho pravého fotografa pro nás byla jedna z nejtěžších otázek. Zpětně musíme říct,  že jsme to perfektní našli právě u Honzy.  Výjimečnou kvalitu fotografií může každý posoudit sám. To co vidět není, je zcela individuální přístup a společný cíl. To nejsou pouze fotografie, ale celá svatba. Získali jsme skutečného profesionála, který nám pomohl nejen v náš den, ale i hodně u příprav a plánování. Honzo, byl jsi u toho s námi a my víme, že i díky tobě to bylo přesně jak jsme si přáli. Děkujeme.

Manželé Dvořákovi

Focení s Tebou vždy bylo zábavné, milé, příjemné, umíš to s lidmi, uděláš pro ně focení zábavou a my se na focení s Tebou vždy těšíme:-) Navíc je to pro nás s benefitem, protože jsme v Tobě našli kamaráda, kterého vždy rádi uvidíme, takže kdykoliv budeš mít čas v Praze, dej vědět :-) Co se týká profesionálního přístupu a výstupu, za nás jednička s hvězdičkou, domluva taktéž, s výsledkem maximální spokojenost a i když je potřeba občas udělat pár dokonalých fotek do alba, tak za nás jsou vždy nejhezčí momentky a ty prostě umíš :-) 

Kristýnka a Pepa

A je to tady… plánujete svůj velký den! Toužíte užít si každou jeho chvíli a zachytit každý okamžik, aby se vám plně vryl do paměti. Svatební den rychle uteče, ale přece jen jsou to chvíle, na které budete vzpomínat celý svůj život. Když jsme i my začali plánovat náš svatební den, věděli jsme, že kromě našeho manželství přetrvají dvě věci: prsteny a fotografie. S výběrem prstenů to nebylo tak snadné jako s výběrem fotografa, jelikož ve chvíli, kdy jsme narazili na Honzovy fotky, věděli jsme, že je to ON!  Provedení fotografií nebylo jen krásné, ale dýchala z nich tak silná atmosféra, že má divák pocit, jako by byl jejich součástí. S Honzou jsme proto hned navázali kontakt a rychle jsme získali nejen skvělého fotografa a svatebního poradce, který byl ochotný kdykoli se vším poradit, ale nakonec i přítele. Vždy, když se teď podíváme na fotky z naší svatby, přenesou nás zpět v čase a jako bychom opět cítili všechny ty emoce a lásku, která nás celý den provázela. Honzovi fotografie nejsou pouhým zachycením okamžiku, ale silnou VZPOMÍNKOU. Děkujeme, Honzíku 😊

Soňa a Přemek

Když jsme vybírali svatebního fotografa, nelíbil se nám nikdo z těch, které měli na svatbách naši kamarádi. Po několika zkušenostech, kdy fotograf se neuměl chovat, malém pokazil celý den nevěstě, jsme věděli, že musíme najít někoho, kdo zapadne do naší společnosti o 150lidech a udělá nám ten den pohodový. A tím jsem vlastně popsala to, jaký Honza je. Už na před svatebním focení jsem měla pocit během 10min, že je to náš dlouholetý kamarád, před kterým se vůbec nestydím fotit a dokonce můj, dnes už manžel, prohlásil, že ho to bavilo! A to je to, co chcete na svatbě. Spousta hostů si myslela, že je to náš kamarád a k tomu zvládnout společné foto o tolika lidech? Respekt pro Honzu. A teď už ho máme za rodinného fotografa. Když se narodila naše dcera, nikdo jiný nemohl zachytit ty okamžiky toho drobečka, než on. Nejsou to nikdy tuctové fotky, kterých je plný internet. Je tam zachycený krásný okamžik, který si vždycky připomeneme, když se na fotky díváme. Myslím, že už mu zůstaneme na krku a bude nás fotit do důchodu 😀.

Kristýnka a Tom

S Honzou člověk vůbec neví, že stojí před objektivem.
Již na předsvatebním focení jsme s s Honzou krásně sžili, takže na svatbě jsme věděli, co očekávat a focení jsme si nesmírně užili. Podle mého názoru je velmi důležité, abyste si s fotografem „lidsky sedli“, což je u Honzy vzhledem k jeho přátelskému chování, bezprostřednosti a energii naprostá záruka. Takže ano, jsme rádi, že jsme si Honzu vybrali, neměnili bychom, z fotek jsme naprosto nadšení! :)

Eva a Jacob

Já jsem dlouho hledala fotografa, u kterého mě fotografie osloví už jen při jejich prohlížení. Prohlédla jsem spoustu webů různých fotografů, ale až u Tebe jsem s každou fotkou cítila emoce a pocity, jako bych byla sama účastníkem. Mé očekávání naplnily i první telefonáty a plánování společných schůzek. Nemohli jsme vybrat lépe. Všichni nám fotky chválí, někteří říkali, že se jim snad poprvé dokonce líbí i víc barevné fotky proti černobílým. Hosté z tebe byli nadšení, za tu komunikaci s nimi, nápady, trpělivost pro zachycení jednoho okamžiku, celkový přístup a zábavu, kterou jsi při focení vytvořil🙂

Jana a Tom